O apie monetą...
1661 karaliui Karoliui II reikėjo savo sugrįžimą įprasminti ir naujomis monetomis. Kadangi falstifikavimas klestėjo, tai užduotis buvo ir pereiti prie pilnai mašininio kalimo, suteikiantį karališkoms monetoms didesnį išvaizdos pastovumą.
Viešųjų pirkimų konkursui buvo pateiktas tik graverių Džono ir Džozefo Roettier'ų projektas. Karalius kaip ir neturėjo iš ko rinktis. O gal nenorėjo. Roettier'iai gal ir olandai, bet savi - iš Royal Mint'o.
Tomas Simonas, kuris savo nelaimei konkurso metu gastroliavo po Prancūziją, pasipiktino kokį apgailėtiną darbą prakišo konkurentai. Tipo, ką negi karalius negalėjo kiek palaukti? Bet karalių ne taip lengva buvo perkalbėti - mol, taisyklės yra taisyklės.
Mažas šansas pasirodė 1663, kai konkurso nugalėtojas Džonas Roettier'as pradėjo tempti gumą niekaip negalėdamas pateikti bent patenkinamo pavyzdžio. Simonas greituoju būdu išgraviravo kur kas geresnės kokybės modelį, tikėdamasis patraukti karaliaus dėmesį. Nepaisant išskirtinės kokybės tiek dizaino, tiek atlikimo prasme Simonui su sėkme buvo ne kas.
Dar vienas išskirtinis šios monetos bruožas - į gurtą Simonas sukišo savo sielos šauksmą įrašydamas: THOMAS SIMON MOST HVMBLY PRAYS YOVR MAJESTY TO COMPARE THIS HIS TRYALL PIECE WITH THE DVTCH AND IF MORE TRVLY DRAWN & EMBOSS'D MORE GRACE: FVLLY ORDER'D AND MORE ACCURATELY ENGRAVEN TO RELIEVE HIM
Dėl ko ši moneta vadinama "Peticijos" krona. Nepadėjo...
Šiuo metu yra žinoma 14 pavyzdžių - 3 asmeninėse kolekcijose, 9 muziejuose ir 2 dingę. Aukščiau parodytas puzlis yra padarytas pagal Džofrio Koupo (Geoffrey Cope) kolekcijoje esančią monetą.
2008 m. Spinko katalogas VF vertina 50, EF - 180 t.GBP. Nuo to laiko pasaulyje pinigų padaugėjo, vansi norinys įsigyti turėtų pataupyti kiek daugiau.